Osnovne informacije

ALU profil je več kot zgolj ohišje za LED trakove. Poleg odličnega odvajanja toplote, ki jo proizvede LED trak, ALU profili iz kvalitetnega eloksiranega aluminija kot posamična komponenta celotnega sklopa omogočajo končnemu kupcu ogromno možnosti apliciranja in nadzora nad virom svetlobe. Služijo kot estetski dodatek, ki omogoča LED trakovom zlitje s pohištvom in preostalim prostorom. Pravilno in natančno zasnovan profil lahko učinkovitost odvajanja toplote poveča vse do 30 %, če ga primerjamo s profilom, ki ni optimiziran. Posledično se to kaže tudi v podaljšanju življenjske dobe LED traku, ki je nameščen v profil.

Lahko jih uporabite za razsvetlitev delovnih površin, omar, polic, prostorov ipd. Omogočajo različno montažo od vgradne, nadgradne, talne, kotne in viseče. Vsem alu profilom pa seveda pripadajo tudi primerna PVC pokrivala. Nekateri profili imajo na voljo celo štiri različna pokrivala; matirano, prosojno, »frosted« in prizmatično. Kot dodano vrednost, ponujamo možnost prašnega barvanja z izborom odtenkov po RAL lestvici in rezanje vseh profilov na točno želeno dimenzijo.

Vrsta profila: nadgradni/viseči
Material: eloksiran aluminij
Maksimalna dolžina: 5 m (razrez na želeno mero)
PVC pokrivalo: clear, mat, frosted, prizmatično in izbočeno mat
Končniki: da

V profil se lahko vgradijo izredno tanki napajalniki. Primeri: Snappy SNP-60 Slim, HEP Group LAV150, …

BAR16_40x50mm

 

*O doseganju homogene osvetlitve in raztezkih aluminija ter PVC pokrival si lahko več preberete tukaj.

Tehnična risba

Montaža

 

 

NAZIV ARTIKLAKAT. ŠT.
ALU PROFIL BAR16, 40 × 50 mm5010518
PVC MAT POKRIVALO5010760
PVC CLEAR POKRIVALO5010762
PVC FROSTED POKRIVALO5010761
PVC PRIZMATIČNO POKRIVALO5010763
PVC MAT IZBOČENO POKRIVALO5010764
ALU VSTAVNI PROFIL ZA LED TRAK5010768
PVC FROSTED POKRIVALO ZA AMBIENTALNO RAZSVETLJAVO5010766
PVC MAT IZBOČEN KONČNIK50106193
ALU KONČNIK - NEVIDNI VIJAKI5010645
PVC NOSILEC PROFILA5010631
INOX 306 NOSILEC PROFILA5010636
ELEMENT ZA POVEZOVANJE PROFILOV - RAVNI5010674
ELEMENT ZA POVEZOVANJE PROFILOV - 90°50106753
ELEMENT ZA POVEZOVANJE PROFILOV - 120°50106751
ELEMENT ZA POVEZOVANJE PROFILOV - 135°50106752
ALU NOSILEC ZA STENSKO MONTAŽO5010697
PRIBOR ZA OBEŠANJE (1 × 150 mm)5010681